www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

konstitucijos-egzaminasTeisingumo ministerija organizuoja jau tradiciniu tapusį Konstitucijos egzaminą. Jį laikyti ir pasitikrinti, kaip išmano Pagrindinį šalies įstatymą, galės visi Lietuvos piliečiai. Pirmasis egzamino etapas įvyks rugsėjo 30 d.

 

Egzaminas rengiamas visų 60 Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybėse.

 

Spalio 14 d. vyks antrasis egzamino etapas.

 

„Visi šalies gyventojai turi išmanyti Konstituciją, kadangi tai – mūsų valstybės pagrindas. Lietuvos piliečiams šis egzaminas bus puiki galimybė atnaujinti žinias ir pasitikrinti, kaip gerai žino savo teises, kurias jiems garantuoja Konstitucija“, – sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

 

Konstitucijos egzamino dalyviai dėl geriausiai išmanančiojo Pagrindinį šalies įstatymą vardo varžysis atskirose grupėse: pilnametystės sulaukę piliečiai, teisę studijuojantys ir teisinį išsilavinimą turintys asmenys, nuteistieji, esantys laisvės atėmimo vietose, moksleiviai pagal amžiaus grupes: 1–4 klasių, 5–7 klasių, 8–10 klasių ir 11–12 klasių. Taip pat išskirta laikančiųjų egzaminą internete grupė – jie Konstitucijos egzaminą laikys portale DELFI.

 

Norintieji egzaminą laikyti savivaldybėse nuo rugsėjo 15 d. bus kviečiami registruotis DELFI portale, tačiau egzaminą laikyti savivaldybėse leidžiama ir iš anksto neužsiregistravusiems asmenims.

 

Geriausiai egzamine pasirodžiusius piliečius spalio 28 d. Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyksiančiuose apdovanojimuose sveikins Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir teisingumo ministras J. Bernatonis.

 

Trys geriausiai egzaminą išlaikę Lietuvos gyventojai bus apdovanoti europarlamentaro Zigmanto Balčyčio įsteigtomis kelionėmis į Briuselį. Visų laimėtojų taip pat lauks projekto rėmėjų prizai.

 

Pernai Konstitucijos egzaminą laikė daugiau negu 30 tūkst. žmonių. Teisingumo ministerija tikisi šiemet sulaukti panašaus skaičiaus pilietiškų ir Konstitucijos žinias pasitikrinti norinčių Lietuvos gyventojų.


KRS inf.