www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image


 
 
 
 Keturioliktą kartą surengtoje Rudens sambarių šventėje 25 Kauno rajono seniūnijos Raudondvario dvaro sodyboje pristatė išradingai įrengtus kiemelius, kuriuose buvo galima sužinoti, kokiais darbais ir gaminiais garsėja to krašto žmonės.

 

Pabūti su žemdirbiais, padėkoti už visų metų darbus ir pasidžiaugti gausia derliaus kraite atvyko Kauno rajono vadovai, Seimo nariai, Žemės ūkio ministerijos atstovai.

 

Pakaunės ūkininkai puoselėja senąsias tradicijas, tačiau dėl praktinių sumetimų rudens lygiadienį šventė šiek tiek anksčiau. Ir neapsiriko – šiltas oras lepino renginio dalyvius.

 


 

 Seniūnijos rungėsi išmone

 

 

Seniūnijų kiemeliuose pūpsojo daržovės, kvepėjo skilandžiais, medumi, namine duona, bulviniais blynais ir troškiniais, akį traukė išradingos puokštės, šiaudiniai gyvulėliai.

 

Geltondvario seniūnija netikėtai virtę raudondvariškiai kvietė ragauti įdarytų sraigių, nuostabą kėlė vytelių pynėjo rankų miklumas.

 

 Babtų kiemelyje šėlo raganos: būrė, dainavo, pynė ir ardė mezginius, siūlė išbandyti įvairiausių eleksyrų.

 

Vaizdingomis apylinkėmis garsėjančios Kačerginės atstovai kvietė minti samaninį dviratį, išmėginti šiaurietišką ėjimą Šaltinių taku, išrinkti dailiausią puokštę, paskanauti miško gėrybių.

 

Zapyškio ir Ežerėlio seniūnijose žaidė kiškiai, gardaus viralo kvietė ragauti medžiotojas, o fotografas viliojo į miško saloną.

 

Kruopščiai ir išradingai papuoštame Čekiškės kiemelyje dunksėję spragilai taip pat simbolizavo gausų rudens derlių, o Akademijos atstovai kvietė melžti karvę.

 

Dvaro parke buvo pastatyta scena, kurioje vienas kitą keitė saviveiklos kolektyvai, o vėliau pasirodė grupė „Kitava“ ir atlikėjas Merūnas Vitulskis. Renginį išradingai vedė aktorius Egidijus Stancikas ir atlikėja Andžela.

 

 

Apdovanoti už metų triūsą

 

 

 Kauno rajono savivaldybės ir Žemės ūkio ministerijos atstovai padėkos raštais apdovanojo šauniausius pakaunės ūkininkus, kurie, pasak rajono mero Valerijaus Makūno, yra šio krašto pasididžiavimas. Pagerbti Vytautas Žmuidzinavičius, Antanas Maknevičius, Vida ir Romas Majauskai, Genutė ir Juozas Staliūnai, Algirdas Simutis, Ramutis Vincas Rindzevičius.

 

Valerijus Makūnas pastebėjo, kad rajono žemdirbiai garsėja pažangiomis ūkininkavimo technologijomis, o jų ūkiai nenusileidžia geriausiems Vokietijos, Olandijos ar Belgijos ūkiams.

 

Žemės ūkio ministro pavaduotojas Rytis Šatkauskas teigė, kad žemės ūkio produkcija yra pagrindinė Lietuvos eksporto šaka. Kad nauja karta norėtų gyventi ir dirbti kaime, pasak jo, reikia gerinti infrastruktūrą, gyvenimo kokybę.

 

 

Senos tradicijos, nauja forma

 

 

 Rudens sambarių pavadinimas mena senas baltiškas tradicijas, kai rugsėjo pabaigoje, per rudens lygiadienį, mūsų protėviai džiaugėsi derliumi, vaišinosi alumi, taip garbindami Alutinį, o kitai dievybei - Žemininkui aukojo gyvulių. Vėlesniais laikais gyvąsias aukas pakeitė šiaudinio ožio deginimas, o gerokai pakitę sambarių papročiai persikėlė į Šv. Mato dieną.

 

Žemės ūkio skyriaus vedėjas Alvydas Rimdeika pabrėžė, kad Rudens sambariai – ne tik žemdirbių, bet ir verslininkų, tautodailininkų, amatininkų, saviveiklininkų – visos Kauno rajono bendruomenės šventė.

 

Tai patvirtino ir Kauno rajono baikerių kolona, motociklais atbirbusi į Raudondvarį pagerbti rudens derlių.

 

 KRS inf.    2013-09-09