www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 

  
 
 
 Lietuvos tradicinio karatė asociacijos vardu, visus dvikovių sporto šakų mėgėjus, Kauno miesto bei rajono gyventojus šių metų gegužės 26 dieną kviečiame į XI Lietuvos tradicinio karatė čempionatą. Šis svarbiausias nacionalinis tradicinio karatė renginys vyks Garliavoje, naujajame sporto centre. Renginio globėjas – Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

 

9 val. prasidės atkrintamosios varžybos. Dalyvaus vaikai, jaunučiai, jauniai, jaunimas, suaugę. 17 val. vyks finalai, apdovanojimai.

 

Šioje sporto šventėje geriausi Lietuvos sportininkai varžysis dėl čempionų titulų, o stipriausiam Lietuvos klubui atiteks Kauno rajono mero Valerijaus Makūno įsteigta taurė. Atsižvelgdama į parodytus sportininkų rezultatus Lietuvos tradicinio karatė asociacija (LTKA) patvirtins galutinę nacionalinės rinktinės sudėtį, kuri atstovaus Lietuvai 2013 metų Europos čempionate, Prahoje.

 

Tradicinio karatė čempionatą organizuoja Kauno rajono tradicinio karatė klubas „Tikslas“. Šis klubas per savo veiklos laikotarpį yra išugdęs nemažai Lietuvos čempionų bei prizininkų, didelio meistriškumo sportininkų, kurie atstovauja Lietuvai nacionalinėje rinktinėje. Klubui vadovauja LTKA valdybos narys, ilgametis tradicinio karatė treneris Rolandas Kvedys. Tai pirmasis tokio masto tradicinio karatė renginys Kauno regione.

 

Negalintys atvykti į renginį finalinę dalį turės galimybę stebėti prie TV ar kompiuterių ekranų. Tiesioginę transliaciją iš Garliavos užtikrins SPORTO TV televizija. Informaciniais šio renginio partneriais tapo portalas www.15 min.lt.

Karate esmė ir šiandieninė situacija

 

Karate istorija siekia daugiau nei 2000 metų, o jos šaknys slypi Okinavoje išvystytoje beginklės savigynos sistemoje To–de. Ši sistema savo šaknimis tampriai susijusi su sena kovos menų forma Chan–fa, kuri vystėsi Kinijoje.

 

Nepaisant to, kad šiuo metu egzistuoja daugybė karate pakraipų, stilių ir pats karate terminas yra tapęs bendriniu žodžiu, originalus karate buvo ir yra tik vienas. Tikrasis karate terminas, kurį įprasmino meistras Gichin Funakoshi, reiškia savigynos sistemos To–de ir japonų kovotojų filosofinės sistemos Budo sintezę. Visiškai nesvarbu koks stilius, kokia mokykla ar pakraipa, svarbiausia, kad praktikuojamas menas turėtų šias dvi, aukščiau paminėtas, komponentes. Išorė gali būti skirtinga, tačiau principai privalo išlikti bendri.

 

Siekiant išsaugoti šį unikalų savigynos meną, kuris daugelyje stilinių mokyklų senai praktikuojamas tik kaip „smūgio–spyrio“ sportas, karate legendos, 10 Dan’o meistro, H. Nishiyamos pastangomis buvo įkurta Tarptautinė tradicinio karate federacija. Originaliam karate buvo suteiktas tradicinio karate pavadinimas, norint parodyti, kad ši organizacija tęsia tradicijas, stengiasi išlaikyti originalų meną, išsaugoti principus. Deja, bet šiandien ir tradicinio karate terminas pradedamas vartoti kaip bendrinis žodis, už kurio dažniausiai nerasime nei tradicijų, nei karate esmės.

 

Budo (išvertus, bu – kovos technikos, do – kelias) – tai filosofija skatinanti visapusišką asmenybės tobulėjimą studijuojant kovos menų technikas. Bėgant šimtmečiams, meistrai siekė sukurti kovos menų sistemas, kurios priklausytų ne tik nuo fizinės jėgos, o nuo meistriško psichinės, gyvybinės energijų ir neribotų protinių galimybių panaudojimo. Budo moko žmogų kontroliuoti oponentą be fizinio susidūrimo ir siūlo fizines disciplinas tik kaip priemonę siekiant pergalės be kovos.

 

Lietuvoje už tradicinio karate vystymąsi atsakinga Lietuvos tradicinio karate asociacija (LTKA). Ši organizacija yra tarptautinės tradicinio karate federacijos (ITKF) narė, Europos tradicinio karate federacijos narė (ETKF). Kūno kultūros ir sporto departamentas pripažįsta Lietuvos tradicinio karate asociaciją, kaip vienintelę organizaciją, turinčią teisę oficialiai vystyti šį savigynos meną Lietuvoje. LTKA vadovauja juodojo diržo 5 Dan’o meistras, ETKF direktorių valdybos narys, turintis aukščiausias (A) tarptautines teisėjo bei instruktoriaus kategorijas, Giedrius Dranevičius.

 

 

KRS inf.   2013-05-15