www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

 


 
 
                                                        Kauno rajono savivaldybės viešoji biblioteka, rugsėjo 20 d. sukvietė garliaviečius ir visus, neabejingus šio krašto istorijai, į renginį, skirtą Europos paveldo dienoms paminėti. Europos paveldo dienos bibliotekoje organizuojamos jau daugiau nei dešimtmetį – nuo 1991 m. Šių metų Europos paveldo dienų renginių tema – „Vietos dvasios išsaugojimas“.

 

Viešojoje bibliotekoje buvo parengta ir pristatyta virtuali paroda „Garliava tarp praeities ir šiandienos“, kurią remdamasi garliaviečių pateiktomis nuotraukomis, pasakojimais bei įvairia rašytine medžiaga parengė ir pristatė vyr. bibliotekininkė Virginija Tamašauskienė. Apie 1,5 valandos sausakimšoje bibliotekos salėje Garliavos istorijos klausėsi bei nuotraukas stebėjo susikaupę garliaviečiai ir svečiai. Ypač tai buvo įdomu žmonėms, kurie prisidėjo rengiant šią virtualią parodą. Virtualios parodos pristatymas – tai indėlis į mūsų krašto kultūrinės, dvasinės atminties atgaivinimą, praturtinimą ir išsaugojimą.

 

 

                                                         Anksti pavasarį gimė idėja rinkti nuotraukas iš garliaviečių ir taip atkurti Garliavos istoriją, parodyti, kokia Garliava buvo XIX, XX a.: ikikarinė, karo metais, tarpukario metu, neramiais pokario laikais, „tvirto“ socializmo dienomis, Atgimimo, Sąjūdžio metu, taip pat ir sulaukus Nepriklausomybės. Buvo lankomi Garliavos gyventojai, pasakojama idėja ir tikslas, kartu renkamos nuotraukos iš šeimos albumų.

 

Kiekvienas susitikimas su kraštiečiu, kiekviena papasakota istorija – be galo svarbi, vertinga ir įdomi. Žmonės noriai bendravo ir skolino savo asmenines nuotraukas, kurios liudijo ne tik jų šeimos, giminės, bet ir gimtojo krašto istoriją.

 

Žodžiu ir nuotraukomis, istorinėmis laikraščių iškarpomis talkino ir neatlygintinai į pagalbą skubėjo Garliavos herbą sukūrusi dailininkė Valerija Kiškienė, istorikas Ričardas Gudaitis, tautodailininkas Vytautas Švirinas ir jo dukra dėstytoja Irena Janavičienė, dailininkas Olegas Karavajevas, mokytojai Elvyra Drūlytė-Obscarskienė, Rūta Jackūnienė, Valentinas Valodka, Garliavos gyventojai.

 

Ši paroda–pristatymas tėra didelio kelio pradžia atkuriant Garliavos miesto istoriją. Jos įamžinimui ir išsaugojimui ateities kartoms kviečiami prisidėti garliaviečiai: savo pasakojimais, prisiminimais, asmeninėmis nuotraukomis.

 

Su virtualia paroda „Garliava tarp praeities ir šiandienos“ visi besidomintys galės susipažinti Viešosios bibliotekos interneto svetainėje www.krsvbiblioteka.lt. Jos rengėjai laukia pasiūlymų, papildymų, pastabų.

 

 

KRS inf.