www.garliava.lt

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image


 
 luksos                                                      „Mokykla, auginanti sparnus,“ – taip mokyklą apibūdina mokiniai savo rašiniuose, skirtuose gimnazijos 20-mečiui. „Čia gera, šilta, jauku ir smagu,“ – kalba ir mokiniai, ir jų tėveliai apie Garliavos Juozo Lukšos gimnaziją. Du dešimtmečius gyvuojanti ugdymo įstaiga turi savo istoriją, susijusią su valstybės atkūrimu, švietimo reforma, tautinės mokyklos idėjos įgyvendinimu, begaliniu žmonių entuziazmu ir meile vaikams...

 

 

Gimnazijos  kūrimosi priešistorė – 1990 metai, kai Garliavoje iškyla trečios vidurinės mokyklos būtinybė, ši problema pasiekia Švietimo ir mokslo ministeriją.

 

„Ministerija pritarė mokyklos statybai ir net buvo pradėti priešprojektiniai mokyklos pastato svarstymai, buvo svarstoma ir galimybė mokyklai panaudoti nebaigtas statyti buitinio kombinato patalpas, – prisimena tuometinis Garliavos viršaitis Ričardas Gudaitis, – tačiau entuziazmas atsimušė į tuomet prasidėjusį sunkmetį“.

 

Naujos mokyklos idėja nežlugo: aktyvūs Garliavos savivaldos ir švietimo įstaigų vadovai ėmėsi iniciatyvos, kad buvusiose projektavimo instituto patalpose būtų įkurta nauja mokykla. Idėją įgyvendinti padėjo Kovo 11-osios Nepriklausomybės atkūrimo Akto signataras P.Varanauskas, Kauno rajono vadovai. Kliūčių nebeliko...

 

Po istorijos skraiste slypi datos, pavardės, faktai, tačiau istorija negali paslėpti žmonių entuziazmo, geranoriškumo, tikėjimo, o kartais ir sunkiai paaiškinamų dalykų. „Mokyklos gimime įžvelgiu ir mistinį momentą: kažkada statydami projektavimo institutą jo vadovai nė nenujautė, kad pastatė mokyklą – projektuotojų kabinetai puikiai tiko klasėms, buvo pastatytos net aktų ir sporto salės,“ – džiaugiasi R.Gudaitis.

 

1992 metais įsteigtai Garliavos III vidurinei mokyklai ėmė vadovauti V. Vitkauskas. „Tie metai nebuvo lengvi, bet mokyklos kūrimas, kova už gimnazijos statusą – tai buvo „aukso amžius“: vieningai dirbome, niekas netrukdė, negirdėjome dabar tokio dažno žodžio „ne, negalima“, būrėme kolektyvą, kūrėme, rašėme programas,“ – prisimena direktorius. 1994 metais mokyklai buvo suteiktas legendinio Lietuvos partizano Juozo Lukšos vardas, o 1997 m. – humanitarinio ir realinio profilio gimnazijos statusas. Mokykla tapo pirmąja gimnazija Kauno rajone.

 

„Buvo puikūs laikai, – prisimena ilgametė gimnazijos mokytoja Donata Beitnarienė, – daug kūrybos, daug veiklos,daug energijos, įspūdžių, švenčių, tradicijų kūrimo... Jauni, energingi ir reiklūs mokyklos vadovai buvo visada su mumis, mokytojais ir mokiniais...“ Gimnazijos vadovas šiltai prisimena savo bendražygį, pavaduotoją ūkio reikalams Vladą Nausėdą, daug laiko, energijos atidavusį mokyklai.

 

Partizano vardo, gimnazijos statuso suteikimas įpareigojo bendruomenę siekti tikslo – ugdyti Žmogų, sąmoningą, kūrybingą, dorą, tvirtą, pasirengusį iššūkiams.

 

Bėgant laikui keitėsi ir gimnazijos veidas. Per gyvavimo dvidešimtmetį formavosi gražios tradicijos, stiprėjo mokytojų kolektyvas, mokinių savivalda, buvo užmegzti ir plečiami ryšiai su įvairiomis Lietuvos ir užsienio mokyklomis. Puikūs mokinių akademiniai pasiekimai, dalyvavimas olimpiadose, konkursuose, projektuose leido jiems pažinti save ir pasaulį, studijuoti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio aukštosiose mokyklose. Geriausi ir aktyviausi gimnazijos abiturientai kasmet apdovanojami Juozo Lukšos – Daumanto fondo, kurį įkūrė J. Lukšos našlė dr. N. Bražėnaitė, stipendija.

 

Gimnazija išleidžia XVIII abiturientų laidą, tačiau prisimena ir pirmuosius, jau įsitvirtinusius gyvenime: pirmąjį gimnazijos mokinių prezidentą Titą Petrikį, kuris, būdamas dvidešimties, vadovavo tarptautinei informacinių technologijų kompanijai, studijavo muziką Didžiojoje Britanijoje ir pelnė pripažinimą tarptautiniuose muzikos festivaliuose, Jūratę Juodsnukytę, studijavusią VDU, Riomerio universitetuose, dirbančią ES atstovybėje Kijeve, Mindaugą Račkauską, biomedicinos mokslų daktarą, kardiochirurgą, dirbusį Niujorko universitete. Buvę mokiniai nepamiršta savo pirmosios Alma Mater, aplanko mokytojus, dalyvauja renginiuose, pamokose.

 

Gimnazija pasikeitė ir savo išore. Po Europos Sąjungos, Švietimo ir mokslo ministerijos bei Kauno rajono savivaldybės lėšomis įvykdytos gimnazijos pastato renovacijos įrengti nauji kabinetai, biblioteka, skaitykla, įsigyta naujų, modernių mokymo priemonių, taip sudarytos sąlygos dar geresniam mokinių mokymuisi.

 

Modeniai mokyklai būtini nuolatiniai pokyčiai. Todėl gimnazija siekia glaudaus bendradarbiavimo ne tik su bendrojo lavinimo, bet ir su aukštosiomis mokyklomis. Balandžio 26 dieną, minint Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos 20-metį, numatyta pasirašyti sutartis su šešiomis Lietuvos aukštosiomis mokyklomis: Vytauto Didžiojo universitetu, Vilniaus universiteto Kauno humanitariniu fakultetu, Kauno technologijos universitetu, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos kūno kultūros akademija, Aleksandro Stulginskio universitetu. Tai leis glaudžiau bendradarbiauti švietimo ir kultūros srityje, rengiant būsimus universitetų studentus, sustiprins gabių mokinių ugdymą, mokytojams teiks dalykinę ir metodinę paramą.

 

Tik dvidešimt, jau dvidešimt... Tiek nedaug nueita ir tiek daug pasiekta. Daugiau nei tūkstantis veidų čia žvelgė į lentą, į mokytoją, į gyvenimą. Mokykla, auginanti savo ugdytiniams sparnus, švenčia savo dvidešimtmetį ir kviečia visus buvusius mokinius, mokytojus į šventinių renginių savaitę, kuri vyksta šią savaitę, balandžio 23 – 28 dienomis, Garliavos Juozo Lukšos gimnazijoje.

 

 

KRS inf.