Režisierių Arvydą Barysą ir Olego Karavajevo dailės studijos narius suvedė atsitiktinumas. Plenere Pervalkoje praėjusią vasarą tapę garliaviečiai buvo pastebėti čia dokumentinį filmą apie Kuršių nerijos menininkus kūrusio režisieriaus ir pakviesti nusifilmuoti vaidybinėse scenose.
„Režisierius nudžiugo, kad turės tikroviškų vaizdų savo filmui, o mes – tiesiog atsidavėm nuotykiui. Nors tapyti prie įjungtos kameros nebuvo jau taip paprasta“, – aktoriaus debiutą prisiminė O. Karavajevas.
Filme pamatysime dvi scenas su tapytoju iš Garliavos: pirmojoje jis tapo mažą mergaitę kopų fone, antroje – prie lango rymančią kuršių merginą. Mažoji aktorė Barbora su mama taip pat piešia studijoje.
Nuo neatmenamų laikų Kuršių nerija traukia menininkus. Filmas „Nidos dailininkų kolonija Kuršių nerijoje. Tarp keliaujančių kopų“ sukurtas remiantis daugybe dokumentų, naudojant senas fotografijas.
„Šiame filme įvairiomis priemonėmis atkuriamas senosios dailininkų kolonijos Nidoje gyvavimo įspūdis. Dokumentai, pasakojimai, vaidybinės scenos rodo tenykštį dailininkų gyvenimą ir darbą taip, kaip visa tai po gabalėlį galima aptikti autobiografiniuose šaltiniuose“, – sako Rytų Prūsijos dailės paveldo žinovas ir nuoseklus jo tyrinėtojas dr. Jornas Barfodas.
Arvydo Baryso kūrybinėje biografijoje per 100 įvairaus žanro filmų. Jie apima skirtingas temas: istoriją, papročius, mediciną, meną, archeologiją, paveldą, gamtą ir kt. Filmai pelnė pripažinimą Lietuvoje ir prestižinius tarptautinius įvertinimus.
Filmas „Nidos dailininkų kolonija Kuršių nerijoje. Tarp keliaujančių kopų“ ir susitikimas su režisieriumi Arvydu Barysu Kauno rajono viešojoje bibliotekoje Garliavoje (Vytauto g. 21) sausio 15 d. (ketvirtadienį) 17 val.
KRS inf.
{gallery}2015/baryso_filmas{/gallery}