Vaikystė ir šokoladas - tai tikriausiai du neatsiejami dalykai. Kuris gi nenorėjo gyventi šokoladinėje pilyje ar užkopti į šokolado kalną? Penktokai tokių iliuzijų jau nepuoselėja. Dabar jiems įdomu, kaip šis skanumynas atkeliauja ant mūsų stalo, kas ir kaip jį gamina, ar visas jo rūšis jau žinome ir kuo jos skiriasi. Klausimų tikrai daug, todėl, leisdamiesi į atsakymų paieškas, 5b ir 5e klasių mokinukai kartu su auklėtojais D. Bridžiumi ir D. Rimiene kovo 8 dieną išvyko į Kaune esančią šokoladinę „Chocolaterie“.
Ant viduryje šokoladinės stovinčio didelio marmurinio stalo radome sudėliotą „amuniciją“: formeles, menteles, graibštukus, indus su riešutais, marcipanais, kremu, drožlėmis. Išklausę šmaikščiai pasakojamos šokolado ir šios manufaktūros istorijos, pasidabinę kepuraitėmis bei prijuostėmis, paskanavę žaliavos, patys kibome į darbą. Vaikai gamino formeles, mirkė jas į šokoladą, kūrė savo saldainius. Žiūrovų čia nebuvo... Visi tapo tikrais šokolado meistrais, kūrėjais. Mūsų smaližiai ne tik patys gardumynais mėgavosi, bet ir lauktuvių namiškiams pagamino. Negano to, kiekvienas išeidamas gavo diplomą.
Pasigardžiavę saldumynais, susipažinę su konditerio profesija, patraukėme Lietuvos medicinos ir farmacijos istorijos muziejaus link. Farmacijos istorijos ekspozicijoje žvalgėmės po IX a. pabaigos - XX a. pradžios Lietuvos miesto vaistinę, kurioje tuo metu buvo net kelios patalpos: oficina, koktorija, vaistingųjų medžiagų atsargų kambarys, laboratorija, rūsys. Vaikai sužinojo kiekvieno kambario paskirtį, pamatė ten buvusią įrangą, lankėsi špitolėje – vienoje iš pirmųjų ligoninių.
Linksmai pasisukioję Rotušės aikštėje, pasižvalgę po Kaziuko mugę, užsukome į Ryšių istorijos muziejų, kuriame sukaupti pašto, radijo, telegrafo, telefono, informatikos eksponatai, pasakojantys apieLietuvos ir kitų pasaulio šalių ryšių raidą. Visiems įdomu buvo padirbėti ryšininkais, skambinti ir kalbėti senoviniais telefonais, pasijusti tikrais pašto darbuotojais.
Autobuse vaikai niekaip negalėjo apsispręsti, kuri profesija įdomiausia – ryšininko, konditerio ar farmacininko.
Namo visi grįžo ne tik linksmi, dag naujo pamatę ir sužinoję, bet ir atradę, kad Kaune yra, vaikų žodžiais tariant, tiek daug įdomių dalykų.
D. Rimienė 5e klasės auklėtoja,
D. Bridžius 5b klasės auklėtojas