Europos Sąjungos valstybėse nesiliauja plisti paukščių gripas (PG). Jo atvejai nustatyti 22 valstybėse. Rugpjūčio mėnesį 6 naujausi atvejai užfiksuoti Šveicarijos ir Vokietijos laukinėje faunoje. Italijoje vien per rugpjūčio mėnesį nustatyta 12 PG židinių paukštininkystės ūkiuose, dėl to sunaikinta daugiau kaip 200 tūkst. paukščių.
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia visų paukščių laikytojų dėmesį, kad prasidėjusi rudeninė laukinių paukščių migracija didina galimybę PG virusui patekti į paukštides. Rizika didėja dar ir dėl to, kad paprastai rudeninė migracija trunka ilgiau nei pavasarinė. Intensyviausia ji būna nuo rugsėjo iki spalio vidurio. Kai kurios paukščių rūšys (pvz. gandrai) išskrenda kur kas anksčiau, bet daugelio vandens paukščių (pvz. žąsų) migracija intensyviausia antroje rugsėjo pusėje ar spalio pradžioje. Būtent laukiniai vandens paukščiai yra laikomi pagrindiniais paukščių gripo pernešėjais Europoje.
Primename paukščių laikytojams, kad rugsėjo ir spalio mėnesiais naminius paukščius reikia laikyti uždarose patalpose, stengtis išvengti kontaktų su laukiniais migruojančiais paukščiais, naminių paukščių laikymo vietose nereikėtų leisti lankytis pašaliniams asmenims, paukščių girdymui nenaudoti vandens iš atvirų vandens telkinių.
Paukščių gripu užsikrėtę paukščiai būna apatiški, nejudrūs, tupi nuleidę sparnus, nekoordinuoja judesių, nelesa, nededa kiaušinių, sunkiai kvėpuoja, jiems pamėlsta skiauterė, barzdelė, patinsta galvos ir kaklo audiniai, kojų odoje gali matytis kraujosruvos.
Gyventojams, radusiems nugaišusį laukinį paukštį, reikėtų jo neliesti, o apie tai pranešti teritorinėms valstybinėms maisto ir veterinarijos tarnyboms arba Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40 403.